napište nám

Rádi odpovíme na dotazy

Thank you! Your submission has been received!

Omlouváme se, ale něco se nepovedlo. Zkuste to prosím znovu.

Doprava a infrastruktura

Rozšíření parkoviště u Nemocnice – 1. etapa

Budou nová parkovací místa

Uvědomujeme si dlouhodobý problém přeplněných parkovišť v okolí vyškovské nemocnice. A pracujeme na zlepšení situace. Proto ještě v tomto roce vznikne 26 nových parkovacích míst.

Investor:

Město Vyškov a Jihomoravský kraj

Rok zahájení:

2023

Rok dokončení:

2024

Fáze:

detaily výstavby

Podzimní práce začaly na konci října 2023, zahájila je oprava stávajícího vjezdu do nemocnice, který po dobu realizace využívají vozy zdravotnické záchranné služby. Jejich původní výjezd se stavbou ruší. U nového, který budou využívat také auta parkující na nově postavených parkovacích místech, dochází k metrovému snížení terénu. Podstatný je právě samostatný sjezd od objektu zdravotnické záchranné služby s výstražnými světly. Dosud nebyla přednost sanitek z areálové komunikace při vjezdu na parkoviště a na hlavní silnici nijak zajištěna. 

Situační plán parkoviště nemocnice - první návrh

S pokračováním prací se počítá v průběhu března, bude následovat demontáž oplocení, dokončení příjezdové komunikace, výstavba chodníku i šikmých parkovacích míst. Povrch komunikace je asfaltový, chodník bude tradičně tvořit zámková dlažba a stání distanční dlažba, což umožní vsak srážkových vod.

Náklady na stavbu činí necelých 6,7 milionu korun. Polovinu této částky uhradí Jihomoravský kraj, který je zřizovatelem nemocnice. Hotovo má být na začátku letních prázdnin.

Přeplněná parkoviště u nemocnic trápí většinu měst. Je nám jasné, že se potíže vyřeší jen částečně. K dílčímu zlepšení ale rozhodně dojde, navíc zajistíme bezpečnější jízdu sanitek.

...

No items found.
Galerie ostatních projektů
Ostatní projekty v lokalitě

Zatím nebyly zveřejněny další plánované projekty.

URBANISTICKÉ celky

Aktuální přehled

Soubory cookies

Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s ukládáním souborů cookie do vašeho zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy používání webu a podpory našich marketingových aktivit. Další informace naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.