napište nám

Rádi odpovíme na dotazy

Thank you! Your submission has been received!

Omlouváme se, ale něco se nepovedlo. Zkuste to prosím znovu.

Preambule

Nový Vyškov

Šance jede vlakem

V relativně nedávné historii našeho města (v kontextu jeho založení) byly dvě události, které významně ovlivnily jeho tvář. Bylo to zavedení železnice a založení cukrovaru. A nyní jsou koleje pro Vyškov opět zásadní.

V posledních letech se o modernizaci tratě Brno - Přerov jednalo na mnoha úrovních a nyní jsme před samotným finále, kdy v letech 2026 - 2031 k této modernizaci dojde. Samotného Vyškova se stavební práce dotknou dle stanoveného harmonogramu od roku 2028 do roku 2030. To jsou fakta, před která jsme postaveni.

Zmíněná modernizace významně změní tvář našeho města a zaleží jen na nás, jak se k této události postavíme. Jednou z možností bylo nechat udělat Správu železnic, s. p. to, co je nutné a nijak zásadně do těchto věcí nezasahovat. Domníváme se ale, že by to byla chyba. Proto jsme do jednání s příslušnými orgány vstoupili a snažíme se jednotlivé kroky jednak upravit tak, aby skutečně odpovídaly tomu, co od moderní železnice 21. století očekáváme a pak také, abychom na celý tento projekt navázali vlastními projekty, které našemu městu pomohou a posunou ho významně dál.

Naší ambicí je připravit soubor projektů, z nichž některé začneme realizovat již v roce 2024. Jiné až v rámci samotné úpravy tratě a nového územního plánu, který by měl být připraven a projednán ve druhé polovině roku 2026. Je jasné, že jsou to cíle na dlouhou dobu. Zjednodušeně řečeno, bude to jakýsi jízdní řád, kudy by se mohl Vyškov ubírat. Bude to o vůli, hledání prostředků a chuti naše město posouvat dál. Bude to nejen o nás, ale i o našich nástupcích.

Právě proto, že tenhle ambiciózní plán je opravdu na dlouhé roky a přesahuje nás, zřídili jsme tento nový web „Nový Vyškov“. Zde budeme postupně jednotlivé projekty představovat a vysvětlovat. Chceme, aby se tento nový informační web stal platformou pro hledání relevantních informací a samozřejmě počítáme i s tím, že jednotlivé kroky a projekty budou prezentovány a diskutovány na veřejných zasedáních.

Občany Vyškova tímto prosíme o trpělivost a jistou dávku tolerance. Příprava těchto projektů tak, abychom je mohli prezentovat a podrobit diskuzi, je nesmírně náročná. Podnikatele prosíme o totéž. Je zřejmé, že v řadě projektů to bude o synergii s místními firmami a o vzájemné spolupráci.

Společným výsledkem nás všech bude „Nový Vyškov“ – město modernější, kde se nám a zejména našim dětem bude lépe žít.

Obrázek projektu Nový Vyškov
URBANISTICKÉ celky

Aktuální přehled

Soubory cookies

Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s ukládáním souborů cookie do vašeho zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy používání webu a podpory našich marketingových aktivit. Další informace naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.